You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

logo

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin üç denizine üç büyük liman yapılması, “Denizci Ülke” kimliğimizi ön plana çıkarmaktadır.

Denizcilik eğitimi veren 88 kurumdan yetişen yaklaşık 119 bin fiili gemi insanı, ülkemizin önemli istihdam yaratan alanlarından birinin denizcilik olduğunu göstermektedir.

37’den 78’e çıkan tersane sayısı, Türkiye’yi hem gemi yapımında hem de gemi sökümünde dünyanın etkin ülkelerinden biri olarak ön plana çıkarmaktadır.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın öncülüğünde ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Denizcilik Zirvesi, 1- 2- 3 Temmuz 2021 tarihlerinde hibrit etkinlik olarak gerçekleştirilecektir.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları ile başlayacak olan zirvenin ana teması, Mavi Vatanımızın mevcut gücü ve potansiyeli, denizcilik ve lojistik sektöründeki geleceğe dönük büyüme için en yüksek potansiyeli vaat eden alanlar, sektörün bu büyümeden elde edeceği avantajlar olacaktır. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın vizyonu doğrultusunda sektör paydaşlarının karşılıklı bilgi alışverişinin ve ilişki ağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenecek olan zirvemizde, yerli ve yabancı binlerce katılımcının tek bir çatı altında; oturumlar, yuvarlak masa toplantıları, atölyeler, ideathonlar, deneyimsel uygulamalar, zenginleştirilmiş içerik ve metodolojilerle bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

 

© 2021 T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tüm hakları saklıdır.